Evropský automobilový trh meziročně opět vzrostl

03.01.2017
Euroskop, čtk

Prodej aut v Evropské unii se v listopadu meziročně zvýšil o 5,8 procenta a za prvních 11 měsíců roku odbyt měřený počtem registrací nových aut vzrostl o 7,1 procenta na 13,5 milionu. Evropský automobilový trh roste takřka bez přerušení už více než tři roky.

Prodej nových osobních aut ve Francii se loni zvýšil o pět procent na více než dva miliony. Ve Španělsku vzrostl o 11 procent na 1,15 milionu vozů a v Itálii se zvýšil o 15,8 procenta na 1,82 milionu. Vyplývá to z oficiálních údajů, které v pondělí zveřejnily úřady v jednotlivých zemích.

Francouzský automobilový trh je třetí největší v Evropě po Německu a Británii, čtvrtá je Itálie. Poptávka po automobilech ve Francii se zotavuje od roku 2015, kdy prodej aut vzrostl o téměř sedm procent. V roce 2014 odbyt stagnoval a v předchozích čtyřech letech nepřetržitě klesal, připomíná agentura Reuters.

Na italském trhu dominantní automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zvýšila na konci roku svůj podíl na 29,65 procenta z 29,46 procenta z prosince 2015. Za celý rok měla skupina FCA na italském trhu podíl 28,94 procenta, uvedlo italské ministerstvo dopravy. Automobilový trh se zotavuje také ve Španělsku.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.