V Praze se sejdou zástupci V4 a zemí Východního partnerství

03.05.2016
Euroskop, čtk

V Praze začíná další ze schůzek ministrů zahraničí visegrádské skupiny (V4) a partnerských zemí. Tentokrát se šéfové diplomacií středoevropského kvarteta, jemuž do poloviny roku předsedá Česko, setkají se svými protějšky ze zemí Východního partnerství.

Jednání se zúčastní také ministři zahraničních věcí Nizozemska, Švédska a Německa, eurokomisař pro rozšíření EUJohannes Hahn a zástupkyně vysoké představitelky EUpro zahraniční a bezpečnostní politiku Helga Maria Schmidová.

Dvanáct evropských ministrů a představitelé EU budou v Praze podle informací ČTK ladit pozice před středečním jednáním, během nějž by se zástupci jednotlivých zemí měli zabývat možnostmi rozvoje dopravní infrastruktury, občanské společnosti, vzdělávání nebo zdravotnictví a rozvojové spolupráce.

ČR vytkla program Východního partnerství mezi priority svého předsednictví V4, protože je jednou z prioritních oblastí české zahraniční politiky.

Autor: Euroskop, čtk

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V EU dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.