Logika terorismu

Logika terorismu

Luis de la Corte Ibáňes
Nakladatel Academia 2009

Terorismus vyvolává řadu intelektuálních i morálních otázek. Řada lidí pro něj hledá nějaké ospravedlnění, zatímco mnozí další vidí kořeny jeho krutosti v šílenství, fanatismu, bezpráví, střetech kultur atd.

ANOTACE

Kniha předního španělského odborníka Luise de la Corte Ibáňese reaguje na potřebu vnést světlo do problematiky terorismu, jehož škodlivý vliv od konce devatenáctého století bez ustání narůstá.

Proto zkoumá terorismus ze všech úhlů pohledu, rozebírá výsledky policejních výslechů členů hlavních současných teroristických skupin a přezkoumává mnohé podnětné vysvětlující hypotézy i důkazy získané během několika desetiletí výzkumu.

Po nastínění historické různorodosti terorismu studuje jeho kořeny a spouštěcí mechanismy, stejně jako jeho charakter v éře globalismu. Poté vysvětluje psychologii a argumenty samotných teroristů, jejich ideologie a myšlenky a konečně i chod a proměnlivou strukturu jejich organizací.

Luis de la Corte Ibáňes: Logika terorismu, vydání první, název originálu: La lógica del terrorismo, 322 stran, vázaná vazba, Academia 2009.

V Brně začalo modelové zasedání institucí EU

Celkem padesát středoškolských studentů z Česka a Slovenska se sjelo do Brna, kde je čeká čtyřdenní program skládající se nejenom ze samotné simulace legislativního procesu EU, ale také diskusí s odborníky na…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️ V Brně začalo modelové zasedání institucí EU ➡️ Celkem 50 středoškolských studentů z ČR a Slovenska čeká čtyřdenní program skládající se ze simulace legislativního procesu EU a diskusí s odborníky na různá témata spojena s evropskými záležitostmi 🇪🇺

https://euroskop.cz/2023/01/26/v-brne-zacalo-modelove-zasedani-instituci-eu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.