Krach

Krach
Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují.
Thomas E. Woods
Nakladatel Dokořán 2010

Kniha Krach s podtitulem Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují provází laického čtenáře v několika krátkých kapitolách celou řadou témat – týkajících se krize světového hospodářství -, která v našich odborných i veřejných debatách dlouho chyběla.

ANOTACE

Autor mimo jiné vysvětluje základní principy fungování bankovnictví, podstatu inflace a především rakouskou teorii hospodářského cyklu. Předkládá přesvědčivý a racionální popis toho, jak jsme se dostali tam, kde dnes jsme. Pouze pokud správně ukážeme na skutečné příčiny současného debaklu, můžeme navrhnout řešení, která nás dovedou k nápravě, místo aby jen prodloužila naši agónii.

Podobně zaměřených titulů již vyšlo mnoho (přinejmenším v zahraničí), a ještě více jich nepochybně vyjde. Jejich autoři však většinou podávají pouze mainstreamové vysvětlení, které lze velmi zhruba shrnout takto: bylo málo kontroly a mnoho svobody. Řešení pak už jen různými prostředky tento nedostatek napravují.

Thomas E. Woods jr. k architektům řešení současné krize přistupuje nikoli s nábožnou úctou a bázní, jaké se jim obvykle dostává, nýbrž nebojácně a zdravě kriticky, čehož drtivá většina údajně nezávislých komentátorů a akademiků není schopna.

Thomas E. Woods: Krach. Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují, vydání první, vázaná vazba, 224 stran, Dokořán 2010.

Přehled evropských vesmírných aktivit za listopad 2022

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších událostí z oblasti evropského vesmírného výzkumu za měsíc listopad. Výzkum vesmíru a vývoj nových kosmických technologií nabývá v současné době stále většího významu. Evropská unie proto…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇳🇪🇺 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navštívil Peking a setkal se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína bude pokračovat ve strategické komunikaci a spolupráci s Evropskou unií, uvedl po jednání čínský prezident. Více si přečtěte zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/12/01/sef-evropske-rady-michel-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-prezidentem/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.