Krach

Krach
Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují.
Thomas E. Woods
Nakladatel Dokořán 2010

Kniha Krach s podtitulem Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují provází laického čtenáře v několika krátkých kapitolách celou řadou témat – týkajících se krize světového hospodářství -, která v našich odborných i veřejných debatách dlouho chyběla.

ANOTACE

Autor mimo jiné vysvětluje základní principy fungování bankovnictví, podstatu inflace a především rakouskou teorii hospodářského cyklu. Předkládá přesvědčivý a racionální popis toho, jak jsme se dostali tam, kde dnes jsme. Pouze pokud správně ukážeme na skutečné příčiny současného debaklu, můžeme navrhnout řešení, která nás dovedou k nápravě, místo aby jen prodloužila naši agónii.

Podobně zaměřených titulů již vyšlo mnoho (přinejmenším v zahraničí), a ještě více jich nepochybně vyjde. Jejich autoři však většinou podávají pouze mainstreamové vysvětlení, které lze velmi zhruba shrnout takto: bylo málo kontroly a mnoho svobody. Řešení pak už jen různými prostředky tento nedostatek napravují.

Thomas E. Woods jr. k architektům řešení současné krize přistupuje nikoli s nábožnou úctou a bázní, jaké se jim obvykle dostává, nýbrž nebojácně a zdravě kriticky, čehož drtivá většina údajně nezávislých komentátorů a akademiků není schopna.

Thomas E. Woods: Krach. Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují, vydání první, vázaná vazba, 224 stran, Dokořán 2010.

Přehled nelegální migrace do EU v roce 2023

Podívejte se na pravidelný přehled nelegální migrace do EU, který zpracovává agentura Frontex. V prvních dvou měsících roku 2023 se počet nelegálních překročení hranic zvýšil na 28 130, což je…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.