Mlékaři v EU možná získají vyšší podpory

07.09.2009
čtk

Producenti mléka v Evropské unii se možná dočkají od unie další podpory. V Bruselu o ní jednají unijní ministři zemědělství. Další pomoc farmářům podporují i Češi, ale obávají se, že by EU mohla schválit návrh Evropské komise na zvýšení státní pomoci producentům mléka ze 7000 eur (asi 182.000 korun) na 15.000 eur (zhruba 390.000 korun).

„Nechceme podporu takovou, která by vytvořila ještě větší rozdíl mezi starými a novými členskými státy,“ řekl novinářům před začátkem jednání český ministr zemědělství Jakub Šebesta.

Podle něj by se mohlo stát, že bohaté státy by mohly producentům mléka dávat podporu v plné výši, zatímco chudší státy, mezi něž patří i Česko, by si jí nemohli dovolit. Zemědělci na západ od českých hranic by tak byly v konkurenční výhodě.

Pokud ministři návrh přijmou, státy by mohly jednotlivým zemědělcům poskytnout podporu právě až do výše 15.000 eur, aniž by o její schválení musely žádat Evropskou komisi.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.