Brusel šetří letecké aliance Star a Oneworld

20.04.2009
čtk

Evropská komise zahájila vyšetřování leteckých aliancí Star a Oneworld. Spolupráce leteckých dopravců na transatlantických trasách totiž mohla porušovat pravidla Evropské unie. Podle podezření EU se dopravci mohli domlouvat na letových řádech, cenách a vzájemně se dělili o zisk.

Evropská komise nyní bude zkoumat, zda dohody mezi aerolinkami neomezily hospodářskou soutěž na transatlantických trasách. Pokud by se tak skutečně stalo, letečtí dopravci by mohli dostat od EK pokutu, která se mnohdy pohybuje ve stovkách milionů eur.

Vyšetřování se netýká českých aerolinek ČSA, které jsou členem aliance Sky Team. Jde naopak o dopravce Air Canada, Continental, Lufthansa, United, kteří jsou členem aliance Star, a o American Airlines, British Airways či Iberia, kteří jsou členem Oneworld.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V EU dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.