Začíná Evropský týden mobility „Čistý vzduch všem“

16.09.2008
čtk

Lidé se budou moct účastnit nejrůznějších akcí, jejich vyvrcholením je Evropský den bez aut 22. září. V České republice se Evropského týdne mobility letos účastní 87 obcí, tento počet ji podle tiskové zprávy Ministerstva životního prostředí řadí na čtvrté místo v Evropě.

V 15 městech bude jeden den MHD zdarma. Důraz se při kampani ve většině případů klade na kolo jakožto vhodný dopravní prostředek ve městech, ekologické besedy, přednášky o bezpečnosti v městském provozu a nejrůznější programy pro děti a mladistvé. Kampaň Evropský týden mobility podpořily Kraj Vysočina a Zlínský kraj.

Vznik Evropského dne bez aut iniciovala Evropská komise v roce 2000, přičemž týden od 16. září do 22. září se stal Evropským týdnem mobility. Vedle ochrany kvality ovzduší se akce zaměřuje na obranu práv dětí i dospělých a na bezpečný pohyb po ulicích. Mezi desíti nejlepšími evropskými městy, jež za provedení Evropského týdne mobility hodnotila mezinárodní komise, se už třikrát umístila Kroměříž.

Autor: oez

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V EU dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.