AKTUALIZACE: Obecné nařízení o blokových výjimkách

18.08.2008
Euroskop

Nařízení Komise o blokových výjimkách bylo zveřejněno v Úředním věstníku Evropské unie. V platnost vstoupí 29. srpna 2008.

AKTUALIZACE: Obecné nařízení o blokových výjimkách

Nařízení Komise (ES) č. 800/2008 ze dne 6. srpna 2008, kterým se v souladu s články 87 a 88 Smlouvy o ES prohlašují určité kategorie podpory za slučitelné se společným trhem (obecné nařízení o blokových výjimkách)

9. srpna 2008 bylo v Úředním věstníku Evropské unie publikováno nařízení o blokových výjimkách, které Komise schválila již 7. července 2008. Nařízení, na jehož základě již členské státy nebudou v mnoha oblastech nuceny oznamovat přidělování státních podpor, vstoupí definitivně v platnost 29. srpna 2008.

Komise v daném nařízení vyjmenovává nové oblasti (např. ochrana životního prostředí, podpora inovací, podpora výzkumu a vývoje velkých společností, podpora v podobě rizikového kapitálu a podpora podnikům nově vytvořeným ženami-podnikatelkami), ve kterých obdrží členské státy výjimky ze zákazu státní podpory. Veřejná podpora v těchto oblastech tak nově bude slučitelná se společným trhem.

Obecné nařízení o blokových výjimkách je součástí Aktu o drobném podnikání, balíku návrhů na podporu malého a středního podnikání, do něhož dále patří např. snížení sazby DPH u místně poskytovaných služeb, revize směrnice o pozdních platbách či vznik statutu evropské soukromé společnosti.

Seznam odkazů

Dokumenty

Další odkazy

Rozhovor s ukrajinskými učitelkami

Ve spolupráci s centrem pro evropskou politiku (nezisková organizace v Bratislavě, která se věnuje tématu evropské integrace a lidským právům) a s ministerstvem školství podporuje nyní vzdělávání mentorů, kteří pracují v regionálních centrech na…

Evropský rok mládeže

Po dlouho trvající pandemii covidu-19, která ochromila dění po celém světě, EU nevyjímaje, byl rok 2022 vyhlášen Evropským rokem mládeže. Pandemie byla složitým obdobím pro všechny, pro mladé obzvlášť znamenala…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🛥️🛟 Bezpečnost na moři je jednou z hlavních priorit evropského námořního sektoru. Mnohé z nových technologií, které pomáhají dále zajistit bezpečnost cestujících a posádek, se spoléhají na data a služby generované vesmírným programem EU. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/12/evropska-spoluprace-pri-zajistovani-bezpecnosti-namorni-dopravy/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.