SPECIÁL: Energetický balík

16.07.2008
Euroskop

Podrobný přehled tzv. třetího liberalizačního balíku.

SPECIÁL: Energetický balík

Energetický balík (nebo také tzv. třetí liberalizační balík), soubor pěti níže uvedených legislativních návrhů, byl Komisí předložen 19. září 2007. Jeho cílem je vytvořit právní podmínky pro další liberalizaci trhů s elektřinou a zemním plynem. Projekt vzbuzuje pozornost především proto, že EU je do značné míry závislá na dovozech energií ze třetích zemí a liberalizace by mohla tuto její závislost podle mnohých názorů dále prohloubit.

Společná pravidla pro vnitřní trh s elektřinou

Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění Směrnice (ES) č. 54/2003 o společných pravidlech pro vnitřní trh s elektřinou (KOM(2007)528 v konečném znění)

Společná pravidla pro vnitřní trh se zemním plynem

Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění Směrnice (ES) č. 55/2003 o společných pravidlech pro vnitřní trh se zemním plynem (KOM(2007)529 v konečném znění)

Nařízení zřizující Agenturu pro spolupráci energetických regulačních orgánů

Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje Agentura pro spolupráci energetických regulačních orgánů (KOM(2007)530 v konečném znění)

Přístup do sítě pro přeshraniční obchod s elektřinou

Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 1228/2003 o podmínkách přístupu do sítě pro přeshraniční obchod s elektřinou (KOM(2007)531 v konečném znění)

Přístup k přepravním soustavám pro zemní plyn

Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č.1775/2005 o podmínkách přístupu k plynárenským přepravním soustavám (KOM(2007)532 v konečném znění)

Seznam odkazů

Týden v EU od 28. listopadu do 4. prosince

Úvodník Kulatý stůl Národního konventu o EU Balíček k oběhovému hospodářství Strategie EU v oblasti globálního zdraví Doporučení Národního plánu obnovy Maďarska Zasedání Rady pro mládež avzdělávání Zasedání Rady pro…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🧑‍⚖️ Co přesně znamená Rule of Law neboli právní stát? Podle čeho se pozná, že žijeme v dobře fungujícím právním státě?

🇪🇺🎧 Odpovědi na tyto a další otázky dostanete od ministra pro evropské záležitosti @MikulasBek v podcastu BEK LADÍ EVROPU ⤵️

https://euroskop.cz/2022/12/06/bek-ladi-evropu-rule-of-law-pravni-stat/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.