MMR zkoumalo zájem obcí o evropské dotace

31.08.2005
Z výsledků šetření vyplývá, že mezi obcemi je největší zájem o dotace ze Společného regionálního operačního programu (SROP).

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR provedlo průzkum zájmu obcí a měst o dotační tituly, které spravuje. V červnu obeslalo ministerstvo dotazníkem všechna města a obce naší republiky a dostalo celkem 1620 relevantních odpovědí.

„Považuji to za slušnou návratnost a jsem rád, že k našemu průzkumu přistoupili zájemci o dotace seriózně. Tato data nám pomohou upravit dotační rozpočet tak, aby co nejlépe odpovídal skutečným požadavkům,“ shrnul přínos výzkumu ministr pro místní rozvoj, Radko Martínek.

Z výsledků šetření vyplývá, že mezi obcemi je největší zájem o dotace ze Společného regionálního operačního programu (dále jen SROP). Cílem tohoto dotačního toku je především hospodářský rozvoj regionů i růst kvality života obyvatel. Důraz je přitom kladen na tvorbu pracovních míst v regionálním i místním měřítku, na zlepšení kvality infrastruktury a životního prostředí, na všeobecný rozvoj lidských zdrojů a na prohlubování sociální integrace.

Obce a města mají zájem proinvestovat celkem 41,8 miliardy korun. Zájemci o dotace chtějí nejvíce financí ze SROPu (18,2 mld.), ze Státních programů cestovního ruchu (7,8 mld.) a Státních programů rozvoje bydlení (6,9 mld.). Nejčastěji chtějí obce využít nabídku Státních programů regionálního rozvoje a to ve více než 38 % případů.

Týden v EU – 9. – 15. května

Úvodník Summit EU—Japonsko Akční plán EU—Ukrajina Balíček o právech dětí Korporátní zdanění Bezemisní silniční doprava Závěr Konference o budoucnosti Evropy Schválené rámcové pozice Program evropský institucí Stáhněte si Newsletter SEZ

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V dalším díle podcastu Věcně o Evropě si můžete poslechnout rozhovor s tiskovým mluvčím ministra pro evropské záležitosti @MikulasBek Markem Zemanem. Jak chce vést komunikaci o Evropské unii? Co očekává od předsednictví ČR v Radě EU? Jak sám vnímá EU? ➡️ https://euroskop.cz/2022/05/11/vecne-o-evrope-marek-zeman-o-komunikaci-o-evropskych-zalezitostech/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.