Zemědělci nyní mohou připravovat projekty na modernizaci skladů

03.08.2005

Letos v prosinci a v lednu 2006 budou moci zemědělci žádat o evropské dotace na modernizaci a výstavbu skladů obilí a řepky.

Letos v prosinci a v lednu 2006 budou moci zemědělci žádat o evropské dotace na modernizaci a výstavbu skladů obilí a řepky. Podpora bude ale určena pouze pěstitelům, nikoliv komerčním skladovatelům, řekl ministr zemědělství Petr Zgarba.

Podle něj je nyní pravý čas vyjasnit si podnikatelský záměr, připravit projekt, územní a stavební povolení tak, aby byl projekt připraven k realizaci. Připomněl, že ministerstvo před časem požádalo zemědělskou komisi v Bruselu o změnu operačního programu tak, aby se do formy podpory dala zahrnout jakákoliv rekonstrukce starých skladů na obilí a olejniny – stavební i technologická, stejně jako budování nových.

„Sledujeme tím zlepšení parametrů skladovacích kapacit, aby podnikatelé mohli obilí kvalitně skladovat a prodávat ve chvíli, kdy se jim cena na trhu bude zdát optimální,“ vysvětlil.
V Česku je podle Zgarbových informací sklizena asi třetina obilovin. Statistici předpokládali průměrnou sklizeň, situaci na trhu ale komplikují přebytky úrody z loňska. Zgarba míní, že odhady kvůli nynějšímu počasí nebudou naplněny.

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. Programové menu tento týden zahrnuje akce o životním prostředí, výzkumu

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V dalším díle podcastu Věcně o Evropě si můžete poslechnout rozhovor s tiskovým mluvčím ministra pro evropské záležitosti @MikulasBek Markem Zemanem. Jak chce vést komunikaci o Evropské unii? Co očekává od předsednictví ČR v Radě EU? Jak sám vnímá EU? ➡️ https://euroskop.cz/2022/05/11/vecne-o-evrope-marek-zeman-o-komunikaci-o-evropskych-zalezitostech/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.