EK začíná s dlouhodobou pomocí Indonésii

01.08.2005
Evropská komise schválila dalších 30 milionů eur na podporu dlouhodobé rekonstrukce indonéské provincie Aceh zasažené vloni vlnami tsunami.

Celkem Unie na pomoc oblastem zasažených tsunami přislíbila 207 milionů eur. Poprvé Komise finanční pomoc poskytne skrz speciální fond řízený Světovou bankou (Multi-Donor Tsunami Reconstruction Trust Fund). Komise je největším přispěvovatelem do rozpočtu tohoto fondu.


Vedle přislíbených 207 milionů eur Komise ihned po neštěstí uvolnila 123 milionů eur jako okamžitou pomoc.
Současná pomoc má podpořit opravy a stavby domů, výstavbu základní infrastruktury a služeb. Má se také posílit kapacita Agentury pro rekonstrukci a místní vlády v Acehu. To přispěje k lepší implementaci projektů.


Kromě balíčku pomoci pro Aceh Komise během několika příštích týdnů hodlá založit Dům Europa, který by řídila Delegace EK v Jakartě. Dům Europa má pomoci řídit koordinaci mezi donory a pomoci politickému dialogu s místními komunitami a kompetentními úřady.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🛥️🛟 Bezpečnost na moři je jednou z hlavních priorit evropského námořního sektoru. Mnohé z nových technologií, které pomáhají dále zajistit bezpečnost cestujících a posádek, se spoléhají na data a služby generované vesmírným programem EU. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/12/evropska-spoluprace-pri-zajistovani-bezpecnosti-namorni-dopravy/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.