V Praze se podepisuje petice proti vstupu Turecka do EU

29.07.2005

Aktivisté občanské iniciativy Hlas pro Evropu sbírají na pražském Václavském náměstí podpisy proti vstupu Turecka do Evropské unie. Akce se letos koná již poněkolikáté, svou účast přislíbili také poslanci Evropského parlamentu Josef Zieleniec a Tomáš Zatloukal. Odpoledne průvod zamíří k sídlu vlády, kde představitelé kampaně předají otevřený dopis premiérovi Jiřímu Paroubkovi.

Podle iniciativy jsou kulturní i ekonomické rozdíly mezi Tureckem a Evropou příliš velké a ani jedna strana není na případný vstup Ankary do EU připravena. Turecko by však nadále mělo zůstat strategickým partnerem EU.

Organizátoři akce předpokládají, že by mohli získat několik desítek podpisů. Iniciativa zatím od jarního zahájení nasbírala kolem 30.000 autogramů, v České republice se pod ni podepsalo asi 11.000 lidí.

Turecko by se podle expertů mohlo stát členem EU v nejlepším případě za deset až 15 let. Evropská komise koncem června rozhodla začít vyjednávání s Ankarou letos v říjnu.

Eurolisty – září 2022

Stáhněte si Eurolisty září 2022 Eurolisty 9/2022 (obsah) Předsedkyně EK přednesla projev o stavu UnieJak se nová britská premiérka Trussová staví k EU?Terorismus: současná situace v EUŘešení vysokých cen energií…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🎉🎉 V rámci českého předsednictví v Radě EU pořádáme další akci ze série Předsedáme Evropě, tentokrát v Plzni.

Budeme se na vás těšit 24. září od 10 do 19 hodin na náměstí Republiky.

Odkaz na akci naleznete zde ➡️ https://fb.me/e/20cWW6i8S

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.