Akademici chtějí daňovou svobodu pro evropské projekty

27.07.2005
Akademikům vadí, že nyní finanční legislativa výslovně zakazuje vracet daň z přidané hodnoty u evropských projektů.

Akademie věd chce prosadit daňovou svobodu pro vědecké projekty financované Evropskou unií. Předseda Václav Pačes se rozhodl požádat o schůzku v této věci ministra financí Bohuslava Sobotku.

Akademikům vadí, že nyní finanční legislativa výslovně zakazuje vracet daň z přidané hodnoty u evropských projektů. Pačes je přesvědčen, že by to mohla spravit jednoduchá legislativní úprava. O schůzku chce požádat ministra do konce týdne. Nyní mu jeho tým připravuje argumenty pro toto řešení.
Sobotka však v úterý zahájil třítýdenní dovolenou. „Po návratu do úřadu se ministr bude návrhem Akademie věd zabývat,“ sdělil Radek Němeček z tiskového oddělení. Sobotka se v poslední době staví k návrhům na daňové úlevy spíše odmítavě.

O možnosti daňové úlevy pro evropské granty jednala podle vicepremiéra pro ekonomiku Martina Jahna vládní rada pro vědu a výzkum a je jí nakloněna. Jde podle něj jen o to nalézt technické řešení.

Týden v EU – 9. – 15. května

Úvodník Summit EU—Japonsko Akční plán EU—Ukrajina Balíček o právech dětí Korporátní zdanění Bezemisní silniční doprava Závěr Konference o budoucnosti Evropy Schválené rámcové pozice Program evropský institucí Stáhněte si Newsletter SEZ

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V dalším díle podcastu Věcně o Evropě si můžete poslechnout rozhovor s tiskovým mluvčím ministra pro evropské záležitosti @MikulasBek Markem Zemanem. Jak chce vést komunikaci o Evropské unii? Co očekává od předsednictví ČR v Radě EU? Jak sám vnímá EU? ➡️ https://euroskop.cz/2022/05/11/vecne-o-evrope-marek-zeman-o-komunikaci-o-evropskych-zalezitostech/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.