Akademici chtějí daňovou svobodu pro evropské projekty

27.07.2005
Akademikům vadí, že nyní finanční legislativa výslovně zakazuje vracet daň z přidané hodnoty u evropských projektů.

Akademie věd chce prosadit daňovou svobodu pro vědecké projekty financované Evropskou unií. Předseda Václav Pačes se rozhodl požádat o schůzku v této věci ministra financí Bohuslava Sobotku.

Akademikům vadí, že nyní finanční legislativa výslovně zakazuje vracet daň z přidané hodnoty u evropských projektů. Pačes je přesvědčen, že by to mohla spravit jednoduchá legislativní úprava. O schůzku chce požádat ministra do konce týdne. Nyní mu jeho tým připravuje argumenty pro toto řešení.
Sobotka však v úterý zahájil třítýdenní dovolenou. „Po návratu do úřadu se ministr bude návrhem Akademie věd zabývat,“ sdělil Radek Němeček z tiskového oddělení. Sobotka se v poslední době staví k návrhům na daňové úlevy spíše odmítavě.

O možnosti daňové úlevy pro evropské granty jednala podle vicepremiéra pro ekonomiku Martina Jahna vládní rada pro vědu a výzkum a je jí nakloněna. Jde podle něj jen o to nalézt technické řešení.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🛥️🛟 Bezpečnost na moři je jednou z hlavních priorit evropského námořního sektoru. Mnohé z nových technologií, které pomáhají dále zajistit bezpečnost cestujících a posádek, se spoléhají na data a služby generované vesmírným programem EU. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/12/evropska-spoluprace-pri-zajistovani-bezpecnosti-namorni-dopravy/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.