Šéf Senátu Sobotka je připraven na debatu o EU

22.07.2005
Šéf Senátu napsal prezidentovi Klausovi dopis, který je odpovědí na Klausovu výzvu k debatě o EU. Sobotka je ztotožněn s prezidentovými názory.

Předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) je připraven k debatě o budoucnosti EU a jejím směřování, k níž vyzval nejvyšší ústavní činitele prezident Václav Klaus. Sobotka to napsal Klausovi v odpovědi na jeho výzvu z počátku července.

„Ztotožňuji se s Vaším názorem, že je nutné o těchto problémech jednat na úrovni nejvyšších představitelů ČR, a jsem k této debatě připraven,“ stojí v Sobotkově dopise, jež zaslal prezidentovi.

Sobotka tak na Klausovu výzvu odpověděl vstřícněji než předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD). Šéf sněmovny míní, že odpovědná diskuse o EU a jejím směřování by se měla odehrát zcela veřejně, v zastupitelských sborech. Debatu pouze nejvyšších ústavních činitelů považuje za úzký a nedostatečný formát.

Týden v EU – 9. – 15. května

Úvodník Summit EU—Japonsko Akční plán EU—Ukrajina Balíček o právech dětí Korporátní zdanění Bezemisní silniční doprava Závěr Konference o budoucnosti Evropy Schválené rámcové pozice Program evropský institucí Stáhněte si Newsletter SEZ

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V dalším díle podcastu Věcně o Evropě si můžete poslechnout rozhovor s tiskovým mluvčím ministra pro evropské záležitosti @MikulasBek Markem Zemanem. Jak chce vést komunikaci o Evropské unii? Co očekává od předsednictví ČR v Radě EU? Jak sám vnímá EU? ➡️ https://euroskop.cz/2022/05/11/vecne-o-evrope-marek-zeman-o-komunikaci-o-evropskych-zalezitostech/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.