Bush: USA budou s EU spolupracovat na odstranění zemědělských subvencí

07.07.2005

Spojené státy chtějí spolupracovat s Evropskou unií na odstranění zemědělských subvencí do roku 2010.

Spojené státy chtějí spolupracovat s Evropskou unií na odstranění zemědělských subvencí do roku 2010. Prohlásil to dnes americký prezident George Bush. Mluvčí evropského komisaře pro obchod Petera Mandelsona však uvedla, že tento termín nevypadá realisticky.
„Chceme pracovat s EU na tom, abychom své země zbavili zemědělských subvencí,“ řekl Bush na summitu skupiny G8 ve skotském Gleneagles.

Mandelsonova mluvčí uvedla, že návrhy Washingtonu k této záležitosti budou vítány. Vyjádřila však opatrnější postoj k načasování změn a potvrdila, že dohoda bude záviset na výsledcích jednání v ostatních oblastech.

Mandelson v rozhovoru pro rádio BBC vyzval k upřímné snaze o dosažení shody ohledně další fáze liberalizace obchodu. Mezi EU a USA panují ohledně zemědělských subvencí trvalé spory. Obě strany se někdy nejsou schopny shodnout ani na tom, co vše zemědělské subvence zahrnují.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.