Jednání o rozpočtu začne znovu za britského předsednictví, tvrdí Prescott

29.06.2005

Hlavní prioritou britského předsednictví bude modernizace a zefektivnění finančního fungování Evropské unie.

O rozpočtu Evropské unie na léta 2007 až 2013 by se mohlo podle místopředsedy britské vlády Prescotta začít znovu jednat již během britského předsednictví EU, které začne v pátek.

Prescott se dnes setkal s českým ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou. Oba politici se shodli na tom, že proces evropské integrace musí pokračovat i po odmítnutí evropské ústavní smlouvy ve Francii a Nizozemsku. Británie bude podle Prescotta podporovat rozšíření Evropské unie o další země.

Za hlavní priority britského předsednictví považuje Prescott modernizaci a zefektivnění finančního fungování Evropské unie. Britové budou usilovat o vyřešení krize v EU, která nastala po dvojím odmítnutí euroústavy v referendech ve Francii a Nizozemsku a krachu jednání o rozpočtu unie.

Podle dřívějších prohlášení britského premiéra Tony Blaira budou prioritami britského předsednictví investice do vědy, výzkumu a školství, snížení dotací zemědělcům nebo výraznější angažovanost v zahraniční politice.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.