Vyřazené pražské projekty finance z EU získají

23.06.2005
Pražští zastupitelé změnili své původní rozhodnutí o projektech, které dostanou dotace ze sociálního fondu Evropské unie.

Pražští zastupitelé změnili své původní rozhodnutí o projektech, které dostanou dotace ze sociálního fondu Evropské unie. Tři vyřazené projekty, které byly ze seznamu podpor vyškrtnuty i přesto, že je schválila nezávislá komise, tedy nakonec prostředky z unie dostanou. Vyřazení projektů bylo podrobeno ostré kritice ze strany Evropské unie.

Podporu získá tak program na zlepšení doktorandského studia. Dotace dostanou také projekty na rekvalifikaci žen, které se staly obětí domácího násilí, a na vzdělávání v ochraně dětí. Tyto dva programy však získají méně peněz, než původně žádaly. Právě nadhodnocenými náklady město zdůvodnilo to, proč je původně vyřadilo.

Naopak tři dříve schválené projekty peníze nedostanou, protože by je podle primátora Béma stejně vyřadilo ministerstvo nebo EU. Na dnešním jednání byly také schváleno dalších deset z šestnácti předložených projektů v celkové hodnotě asi 380 milionů korun. Tyto projekty finančně zajistí unijní fond místního rozvoje.

O peníze z fondu místního rozvoje budou moci podle dnešního rozhodnutí zastupitelů žádat další uchazeči. Bude totiž vyhlášeno další kolo grantového řízení, v němž bude k dispozici až 770 milionů korun.

Eurolisty – září 2022

Stáhněte si Eurolisty září 2022 Eurolisty 9/2022 (obsah) Předsedkyně EK přednesla projev o stavu UnieJak se nová britská premiérka Trussová staví k EU?Terorismus: současná situace v EUŘešení vysokých cen energií…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🎉🎉 V rámci českého předsednictví v Radě EU pořádáme další akci ze série Předsedáme Evropě, tentokrát v Plzni.

Budeme se na vás těšit 24. září od 10 do 19 hodin na náměstí Republiky.

Odkaz na akci naleznete zde ➡️ https://fb.me/e/20cWW6i8S

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.